Atrakcje

Atrakcje

Najciekawsze atrakcje w okolicy

 

Spływ DunajcemSromowce-Kąty – 56 kilometrów od Ośrodka – trasą 47 i 969

Spływ pienińskim przełomem Dunajca to niebywała atrakcja turystyczna, po prostu trzeba to przeżyć! Niezapomniane widoki Pienińskiego Parku Narodowego, piękno Dunajca oraz ciekawe opowieści snute przez flisaków z pewnością zbudują piękne wspomnienia.
Do wyboru dwie stacje docelowe:

  1. SZCZAWNICA – długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min
  2. KROŚCIENKO – długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min.

Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach-Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe. Łodzie odpływają po zebraniu się minimalnego stanu to jest 10 osób.

Słowacjagranica RP w Łysej Polanie – około 20 kilometrów od Ośrodka

Warto skorzystać z okazji i odwiedzić piękne Tatry naszych południowych sąsiadów. Co prawda najbardziej malownicza część Tatr znajduje się w Polsce (wie o tym każdy, nawet najmłodszy góral), ale Słowacy również mają się czym pochwalić. Na uwagę zasługuje bogata oferta atrakcji turystycznych – między innymi baseny z ciepłymi źródłami i ……Proszę o sugestie, co zaproponować i opisać.

Czorsztyn(przez Niedzicę – 52,5 kilometra od Ośrodka)

Czorsztyn to miejsce z bogatą i ciekawą historią – zdecydowanie warto się z nią zapoznać.
Do podziwiania są: Jezioro Czorsztyńskie (warto skorzystać z oferty statków spacerowych), ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku w granicach rezerwatu krajobrazowego, kaplica z przełomu XVIII i XIX wieku, imponujący i malowniczy zamek w Niedzicy oraz zapora wodna. Na tak bogaty program zwiedzania radzimy zarezerwować cały dzień.

Kolej linowa na Kasprowy Wierchstacja początkowa – Kuźnice – 2,5 kilometra od Ośrodka

Długość trasy wynosi 4291,59 metra. Kolejka pokonuje 936 m różnicy poziomów przy średnim pochyleniu 22%, poruszając się po 6 podporach. Wagonik jedzie z prędkością 8 m/s (zwalniając do 6 m/s na podporach), przewożąc jednorazowo maksymalnie 60 osób. Nowoczesna i bezpieczna kolej linowa, zapewnia niesamowite wrażenia – widoki gór, których nie zaznamy w żaden inny sposób. To kolejna rzecz, którą musicie zobaczyć!